archive24 Korrik, 2021 - 23:04

Sporti

Gazetari Kelmendi: Shtesën prej 5 euro Qeveria duhet ta lë, por ajo të shkojë për xhudistet dhe Toni Kukën

Pas fitores së medaljes së artë që e arriti xhudistja Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ka pasur shumë reagime, raporton Korrespodenti. Përveç politikanëve, sportistëve, artisteve edhe shumë gazetarë kanë shkruar në rrjetet e tyre sociale për suksesin që ka arritur 25 vjeçarja Distrie Krasniqi. Gazetari i njohur i...
Sporti

Vjosa Osmani nga Tokio: Kam besuar te suksesi i Distrisë, edhe në një vend të vogël mund të arrihen suksese të mëdha

Presidentja e Kosovës i është gëzuar suksesit historik të Distria Krasniqit në Lojërat Olimpike. Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë pasi mposhti në finale japonezen, Tonaki Funa, shkruan GazetaBlic Sport. Distria mposhti japonezen, Funa, me Wazari, duke ia siguruar kështu Kosovës medaljen e parë në këto Lojëra Olimpike. Presidentja e...
Sporti

Pamje që rrëqethin: Distria Krasniqi në lot gjatë ceremonisë, flamuri i Kosovës valëvitet lartë në Japoni

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e Artë në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, shkruan Gazeta Metro. Distria Krasniqi është përballur me xhudisten japoneze, Funa Tonaki në kuadër të finales së Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” në kategorinë -48 kg. Krasniqi arriti ta mposht japonezen duke rrëmbyer medaljen e dytë të...
Lajme

A do ta fitojë Daut Haradinaj Prishtinën?

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka dhënë nga një vlerësim për tre kundërkandidatët e tij për Prishtinën. Haradinaj ka thënë se ka vlerësim për ta, por se Prishtinës i duhet një kryetar si ai. Haradinaj ka thënë se kandidati i LDK-së, Përparim Rama mundet me qenë...
Sporti

Distria Krasniqi fiton Medaljen e Artë

Distria Krasniqi e ka siguruar medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën, raporton Gazeta Express. Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki. Kjo është medalja e dytë Olimpike për Kosovën,...
Sporti

Xhudistja Distria Krasniqi siguron finalen në Tokio 2020

Xhudistja nga Kosova Distria Krasniqi, është nisur drejt finales në Lojërat Olimpike Verore, që po mbahen në Tokio. Ajo ka mposhtur të shtunën lojtaret, Gabriela Chibana, Chen-Hao Lin dhe Urantsetseg Munkhbat në kategorinë deri në 48 kilogramë. Komiteti Olimpik i Kosovës ka thënë se xhudistja Krasniqi veçse i ka siguruar...
Lajme

Vëzhgimi i një gazetari: Si silleshin një familje nga Kosova që jeton në Gjermani, e si një nga Shqipëria që jeton në Greqi, sa ishin me pushime në Durrës

Shkruan: Lirim Mucollari Një familje shqiptare nga Kosova (që jetonin prej 25 vitesh në Gjermani) dhe një familje shqiptare nga Shqipëria (që jetonin prej 25 vitesh në Greqi)! Ulen në lokal në bregdet (DURRËS) tavolinat ngjitur. Unë po shikoja çdo veprim. Afrohet kamarieri tek familja nga Kosova. Kamarieri: Mirmbrëma, me...