archive12 Korrik, 2021 - 23:03

ShowBiz

Martohet vajza e Ardian Koznikut, Diana Kozniku

Ardian Kozniku legjenda e gjallë e futbollit ka martuar vajzën e tij Diana Kozniku. Diana ka qene kampione e kërcimit ne ujë po ashtu ka qene trajnere kondicionale e kombëtares U-19 të femrave ne Kroaci si dhe si trajner kondicionale e disa ekipeve te futbollit ne Kroaci. Ajo i ka...
Lajme

Kush pritet të përfitojë nga pakoja e re financiare e qeverise?

Me prezantimin e pakos për ringjalljen ekonomike, qeveria e Kosovës ka treguar se për prioritet ka çështjen e punësimit. 50 milionë euro janë ndarë për krijimin e vendeve të reja të punës dhe për mbështetjen e drejtpërdrejt të punëkërkuesve. – 10 milionë euro qeveria do t’i ndajë për të gjithë...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme të ditës: 11:00 Me rastin e Ditës Botërore të Popullsisë, UNFPA në bashkëpunim me Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, organizojnë tryezën e diskutimit me temën “Të drejtat dhe zgjedhjet janë përgjigja: Qoftë rritja apo zvogëlimi i numrit të foshnjave, zgjidhja për të ndryshuar...
Sporti

Italia kampione e Evropës

Sot (e diele) u zhvillua ndeshja e fundit e kampionatit evropian “EURO 2020”, shkruan Sinjali Sport. Italia është përballur me Anglinë në finalen e shumë pritur të kësaj gare. Kampion i EURO 2020 u shpall Italia, pasi fituan me anë të penaltive me rezultat 3-2. Fituesi nuk u vendos në...