archive10 Korrik, 2021 - 15:25

Lajme

Moti për sot, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të ketë vranësia që mund të shoqërohen me riga shiu dhe me shkarkime rrufesh. Sot moti mbetet kryesisht i nxehtë paradite me intervale me diell. Ditën kryesisht me vranësira, e nga mesdita priten zhvillime të rrebesheve me bubullima. Vende-vende...
Biznes

Rritet sërish çmimi i naftës në Kosovë

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, ka njoftuar se është shënuar rritje e çmimit të naftës në vend. Sipas Berjanit rritja e këtij çmimi ka ardhur si pasojë e prodhimit të reduktuar të naftës dhe ai ka thënë se kjo gjë përcaktohet nga BERZh-it. “Sa i përket...