archive7 Korrik, 2021 - 17:39

Lajme

Isa Mustafa shpreh ngushëllime për vdekjen e babait të Kadri Veselit

Ish-kryeministri i Kosoëvs, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime me rastin e ndarjes nga jeta të Fazliut, babait të ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit. ”Ngushëllime familjes Veseli për shkuarjen nga kjo jetë e prindit dhe familjarit të tyre, Fazli Veseli, babait të Kadri Veselit, Kryetar i mëhershëm i Kuvendit...
Biznes

Paralajmërohet rritja e çmimit të derivateve në Kosovë

Shoqata e Naftëtarëve ka paralajmëruar se ditëve në vijim pritet që të ketë rritje të theksuar të çmimeve të derivateve në Kosovë. Kryetari i kësaj shoqate, Fadil Berjani, ka thënë se kjo rritje është e imponuar nga tregjet ndërkombëtare. “Momentalisht çmimi i naftës për diel sillet nga 1.10 euro, ndërsa...
Lajme

“Do të më merr malli për namazin që falnim bashkë”, bashkëpunëtori i Kadri Veselit kujton babain e ish kryetari të PDK-së

Në moshën 92 vjeçare ka ndërruar jetë babai i Kadri Veselit, Fazli Veselit. E këshilltari i Kadri Veselit, Avni Bytyqi i ka shprehur ngushëllime familjareve të Veselit, shkruan Gazeta Infokus. “Gati një shekull jetë, një jetë plot vuajtje e krenari. Ngushëllim familjes Veseli për kalimin në amshim të Haxhi Fazli...
Lajme

Vdes babai i Kadri Veselit

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli ka vdekur mëngjesin e sotëm, raporton Express. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express, familjarët e tij. Për vdekjen e babait të Veselit ka njoftuar edhe zyrtari i PDK’së, Donjet Bislimi. “Ishe Hero sepse rrite heroin tonë të gjallë, Prehu në paqe Baci Fazli, Ngushëllime...