archive3 Korrik, 2021 - 22:33

Lajme

Albin Kurti uron Memli Krasniqin për zgjedhjen në krye të PDK’së

Kryeminsitri i Kosovës Albin Kurti ka uruar kryetarin e ri të PDK’së Memli Krasniqin, për detyrën e re. Kurti ka thënë se është i gatshëm për bashkëkupim në temat me interes nacional dhe ballafaqim të ideve e qëndrimeve për të mirën e përbashkët të shtetit dhe qytetarëve. “Si kryeministër i...
Lajme

Mbytet një kosovar në plazhin e Velipojës

Sipas, mediave të Shqipërisë, viktima është identifikuar si shtetasi Murat Hyseni, 76 vjeç nga Ferizaj. Pushuesit dhe roja bregdetare e kanë nxjerrë në breg ndërsa ka shkuar edhe ambulanca e qendrës shëndetësore të Velipojës, por ka qenë e pamundur për ta rikthyer në jetë pasi i moshuari kishte ndërruar jetë...
Lajme

Memli Krasniqi zgjidhet kryetar i PDK’së

Memli Krasniqi është zgjedhur sot Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, me votim të hapur. Ai ka qenë kandidati i vetëm për këtë pozitë, raporton Express. Krasniqi ka marrë besimin e shumicës së delegatëve për të udhëhequr me PDK’në për katër vitet e ardhshme. Kundër kanë votuar shtatë delegatë. Krasniqi...