archive1 Korrik, 2021 - 23:25

Lajme

Nxehet debati mes Kelmendit e Krasniqit/ “Bëni 20 fëmijë” “Bëni ju nëse po pretendoni që jeni të mirë”

Gëzim Kelmendi nga Partia Fjala dhe gazetari Vullnet Krasniqi kanë debatuar ashpër rreth komunitetit LGBTI dhe “Paradës së Krenarisë” që u mbajt sot në Prishtinë. Krasniqi reagoi ashpër kur Kelmendi e quajti sëmundje homoseksualizmin duke thënë se këta persona rrezikojnë uljen e natalitetit. Krasniqi iu kundërpërgjigj duke i propozuar që...
Lajme

BE: Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave të përcaktuara nga Komisioni Evropian. Por, ende qytetarët e saj nuk mund të udhëtojnë pa viza për në vendet evropiane. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, në një përgjigje për Klankosova.tv se vendimi...
Lajme

​Mbahet parada “Bashkë dhe krenarë”

Me moton “Bashkë dhe krenarë” për të pestën vit me radhë po marshohet në sheshet e kryeqytetit, ndërkaq u tha se personat LGBTI+ janë pjesë e pashmangshme e çdo segmenti shoqëror dhe krenarë me orientimin dhe identitetin e tyre. Parada do të përfundojë me një koncert të shkurtër. “Përmes sloganit...
Lajme

“Albin Kur Ti”: Komuniteti LGBTI sfidon Kryeministrin

Marshi për Paradën e Krenarisë ka nisur sot në orën 11:30 në Sheshin “Skënderbeu”, teksa motoja për këtë vit është “Bashkë dhe Krenarë”. Në përkrahje të Paradës së Krenarisë janë parë edhe emra të ndryshëm të politikës si: Adriana Matoshi, Nol Nushi, Frashër Krasniqi, Teuta Rrusta, e të tjerë. Ndërsa,...
Interesante

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Rrethuar nga Oqeani Paqësor në perëndim, në veri me Bolivinë dhe Argjentinën në lindje, shkretëtira Atacama është një nga vendet me të veçanta të Kilit. Shkretëtira Atacama një nga vendet me më pak reshje në botë njihet, gjithashtu dhe si vendi ku NASA kryen eksperimentet e saj në eksplorimin e...
1 2
Page 1 of 2