archive28 Qershor, 2021 - 23:49

Sporti

Zvicra e shqiptarëve eliminon Francën nga “Euro 2020”

Zvicra e ka eliminuar Francën me anë të penalltive në 1/8 e finales në Euro 2020, pasi koha e rregullt përfundoi 3-3, në vazhdime nuk kishte portat ishin të paprekura, derisa nga pika e bardhë, Helvetikët shënuan pesë për dallim nga Gjelat që realizuan katra, e që kaluan kështu në...
Lajme

Kjo është pasuria e kryeministrit Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në deklarimin e pasurisë thotë se ka të kursyera mbi 500 euro, ndërsa si detyrime ai ka 300 mijë euro në emër të bashkëshortes. Sipas formularit të deklarimit, përcjell Telegrafi, i pari i ekzekutivit tregon se do të paguajë qira për tri vite qira nga...
Lajme

“Po i shoh disa jugosllavoserbofil që iu kanë gju në shpinë Liburn Aliut, pse paska ble një banesë në Lagjen Marigona!”

Gjatë ditës së sotme, top temë nëpër media ka qenë deklarimi i pasurisë së aktorve politikë. Shumëkush është shprehur edhe i befasuar më pasurinë e politikanëve. Ndër politikanët që kanë deklaruar pasurinë, është edhe Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Librun Aliu, i cili në tetor të vitit 2020...
Sporti

Ish-futbollisti shqiptar i Zvicrës aderon në PDK

Ish-lojtari i Evertonit dhe tani lojtari i FC Zürich, Shani Tarashaj ka aderuar zyrtarisht në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). Të dielën u mbajtën zgjedhjet në nëndegën e PDK-së në Cyrih. Në mbledhje u zgjedh kryesia e re e nëndegës së PDK’së në Zürich, ku kryetar i saj është vendosur...
Lajme

Memli Krasniqi, milioneri i Kuvendit me valuta digjitale

Memli Krasniqi është politikani që ka investuar më së shumti investime në “kripto valuta”. Ai në formularët e deklarimit të pasurisë ka deklaruar se posedon 1.5 Bitcoin, vlera e të cilave aktualisht është mbi 43 mijë euro, 100 Etherum me vlerë rreth 170 mijë euro, 100 BNB me vlerë prej...
Lajme

Ramush Haradinaj i futet edhe biznesit të ndërtimit

Kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj, pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të tetorit 2019, duke qenë ende kryeministër në detyrë i Kosovës, ka hapur një kompani ndërtimore. Sipas formularëve të deklarimit të pasurisë në AKK, bashkëshortja e Haradinajt, Anita, në nëntor të vitit 2019 ka regjistruar firmën ndërtimore “HCC”, ku...
1 2
Page 1 of 2