archive21 Qershor, 2021 - 22:24

Lajme

Në Kamenicë, kokrra e breshrit sa veza e pulës

Reshje të mëdha të shiut edhe breshërit ka rënë sot gjatë ditës edhe në qytetin e Kamenicës. Në rrjetet sociale janë publikuar foto ku shihen copa të mëdha të breshërit. Breshër më i madh ka rënë në fshatin Hogosht, ku janë shkaktuar edhe dëme në bujqësi....
Lajme

NASA: Toka po thith nxehtësi si asnjëherë më parë

Toka aktualisht po merr më shumë energji nga dielli sesa po jep. Kjo siguron që planeti ynë të nxehet gjithnjë e më shumë. Studiuesit nga NASA dhe Administrata Kombëtare e Oqeanisë dhe Atmosferës (NOAA) kanë ekzaminuar sesi është zhvilluar kjo që nga viti 2005. Toka është vazhdimisht goditur nga rrezatimi...
Fun

42-vjeçarja feston me daulle divorcimin nga bashkëshorti (VIDEO)

Ashtu siç u martua, festoi edhe divorcin. Çilem Ulkerler, 42 vjeçe nga Adanaja në Turqi pasi përfundoi procesin gjyqësor me bashkëshortin bëri festë në lagje me daulle. E quan fitore ndarjen pas një procesi dy vjeçar ndaj vendosi që të thirrte daullexhin, mblodhi shoqërinë dhe gëzuan së bashku këtë moment....
Lajme

Milaim Zeka paralajmëron shkarkimin e Aleksandër Lumezit: Po flitet që do t’i publikohen përgjime telefonike

Ish-deputeti, Milaim Zeka ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti momentalisht gjendet përpara presionit vendor dhe ndërkombëtar për shkarkimin e kryeprokurorit të shtetit, Aleksandër Lumezit. Përmes një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, Zeka thotë se diplomatët e vendeve perëndimore kishin ngelur të shokuar kur është publikuar vendimi...
Lajme

Shtrenjtimi i energjisë elektrike nxit pakënaqësi te qytetarët

Paralajmërimet e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, kanë nxitur reagimin e qytetarëve, të cilët ankohen për përkeqësimin e gjendjes ekonomike nga rritja e çmimeve të produkteve elementare ushqimore. Ata druajnë se rritja e çmimit të energjisë, por edhe e karburanteve do të rëndojnë...
Lajme

Kosova s’ia lejon ministrit serb vizitën në Kosovë

Kosova ka refuzuar kërkesën për vizitë të ministrit të Rinisë dhe Sportit, Vanja Udovicic, shkruan Gazeta Metro. Lajmi për refuzimin e kërkesës për vizitë në Kosovë ndaj Udovicic e ka konfirmuar shefi i të ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën”, në qeverinë e Serbisë. Siç raportojnë mediat serbe, Udovicic donte që të...