archive19 Qershor, 2021 - 19:10

Lajme

Haradinaj: Kurti përgjegjës për rrezikimin e partneritetit me SHBA-në, nëse s’përgënjeshtron deklaratën për Marrëveshjen e Washingtonit

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj Qeverisë së Kosovës, konkretisht deklaratës së zëdhënësit të Kurtit, Perparim Kryeziu, i cili dje në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se Marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike. Haradinaj ka thënë se nëse Albin Kurti...