archive18 Qershor, 2021 - 22:57

Sporti

Kroacia – Çekia, këto janë formacionet e mundshme

Kroacia do kërkojë pikët e para në “Euro 2020” pas humbjes nga Anglia. Fakt interesant është se Kroacia kurrë në histori nuk është eliminuar në fazën e grupeve në kuadër të Kampionatit Evropian, por një rezultat jo i mirë në këtë takim do ta kualifikonte Çekinë tutje. Selektori i Kroacisë,...
Lajme

184 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë

184 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë. Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 10 raste të reja me koronvairus dhe asnjë vdekje. Sa I përket vaksinimit, në total numri i qytetarëve të imunizuar ka shkuar mbi 118 mijë. Në njoftimin e MSH bëhet e ditur se...
Lajme

Kurz: Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë rrugën e marrëveshjes

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, ndërsa ka vlerësuar si shumë të rëndësishme që të zhvillohen takime të tilla në mes të Kosovës dhe Serbisë, transmeton Gazeta Metro. Kurzi tha se këto bisedime nuk janë të thjeshta, dhe se këtë e dimë të gjithë. “Ato takime...