archive17 Qershor, 2021 - 22:39

Lajme

Vdes një burrë në Pejë, goditet nga rrufeja

Një burrë nga fshati Kusoriq të Pejës ka vdekur sonte rreth orës 19:25, pasi që është goditur nga rrufeja. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar, Driton Rugova, zëdhënës i Policisë së Kosovë për Rajonin e Pejës. “Sot, rreth 19:25 një person është sjellë në Spitalin Rajonal në Pejë, i...
Lajme

CNN: Putini e mori nga Bideni bash atë që e deshi

Edhe para se presidenti amerikan, Joe Biden, të takohej me homologun rus, Vladimir Putin, pritjet ishin të ulëta. Përtej disa zotimeve themelore për të hapur dialog konstruktiv me ShBA-në rreth çështjeve si siguria kibernetike dhe politika e jashtme, Putini nuk dha shenja se takimi i parë sy më sy i...