archive16 Qershor, 2021 - 23:00

Lajme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Imami i njohur Shefqet Krasniqi, është infektuar me COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Krasniqi është në gjendje të mirë shëndetësor, ndërsa në rrjetet sociale është njoftuar se sot gjatë ditës ka rezultuar pozitiv me kornavirus. Kujtojmë, që sot u shënuan 15 raste të reja me koronavirus.Gjatë 24 orëve të fundit, nuk...
Lajme

Lajcak më i ashpër se kurrë: Nëse nuk i besoni BE’së për viza, shkoni diku tjetër

Hulumtuesi në Forumin Ballkanik, Samir Behariq, ka treguar një moment kur përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, i kishte dhënë atij përgjigje kur e pyeti nëse shtetet e Ballkanit duhet t’i besojnë në lidhje me liberalizimin e vizave, shkruan Gazeta Metro. Behariq, përmes një postimi...
Lajme

Vjen reagimi i Grenell pas takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ish-emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka kritikuar presidentin amerikan për qasjen e tij karshi procesit të dialogut Kosovë-Serbi. Grenell ka realizuar një shkrim autorial të titulluar “Biden shpërfill Kosovën dhe Serbinë”. Ai në këtë shkrim e kishte fjalën për takimin e djeshëm në Bruksel mes Kurtit dhe...
Lajme

Haradinaj për Kurtin: Ky njeri ka lujtë, nuk është normal

Ish-kryeministri i Kosovës, aktualisht kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje publike kryeministrit Kurti të heqë dorë nga katër pikat e propozuara dje në Bruksel dhe të mbaj vetëm një pikë, atë të njohjes reciproke në kufijtë ekzistues. Haradinaj tha se pikat e propozuara sot nga Kryeministri Kurti,...
Lajme

Berisha shpërthen ndaj Kurtit pas takimit me Vuçiqin: Mashtrim, çmenduri, së paku Thaçi kërkonte të ndryshohej rezoluta 1244

Opinionistja Kimete Berisha ka folur për katër pikat që ka prezantuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dje në dialogun Kosovë-Serbi, për të cilat bëri të ditur se nuk janë pranuar nga Aleksandër Vuciqi, raporton Gazeta Express. “Pika e mashtruesit”, ka thënë Berisha, teksa ka folur për pikat që prezantoi dje...