archive15 Qershor, 2021 - 22:00

Lajme

Kurti flet pas takimit në Bruksel, tregon se çfarë u diskutua

Postimi i Kurtit: Në Bruksel, bashkë me zëvendësin tim Besnik Bislimi, e nën ndërmjetësimin e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, z. Borrell dhe emisarit të tij z. Lajçak, sot u takuam me delegacionin nga Serbia të përbërë nga z. Vuçiq dhe z. Selakoviq. Treguam...
Lajme

Nis takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Nën ndërmjetësimin e BE-së, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq kanë filluar takimin e nivelit të lartë në Bruksel, raporton Gazeta Express. Komisioni Evropian ka publikuar në uebfaqen e saj disa fotografi të takimit, ku pjesëmarrës janë edhe kryediplomati Josep Borell dhe Emisari i BE-së,...
Lajme

Vitia: Çdo muaj do të vaksinohen nga 320 mijë qytetarë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media me rastin e fillimit të procesit të vaksinimit masiv, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e këtij procesi, si dhe janë siguruar vaksinat e nevojshme për këtë proces, shkruan Gazeta Sinjali. Vitia ka njoftuar se deri...