archive14 Qershor, 2021 - 22:30

Lajme

Presidentja emëron gjyqtarin Kreshnik Radoniqi si kryesues të KQZ-së

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani, në përputhje me kompetencat e saj ligjore, ka emëruar gjyqtarin e Gjykatës së Apelit, z. Kreshnik Radoniqi si kryesues të ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pas ndërprerjes së mandatit të kryesueses së deritanishme të KQZ-së znj. Valdete Daka. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
Lajme

Arsyetimi i Vjosa Osmanit për shkarkimin e Valdete Dakës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka finalizuar sot synimin e saj për ta shkarkuar kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakës. Paraprakisht, Osmani ka provuar që ta shtyjë Dakën të japë dorëheqje, në këmbim të një mirënjohjeje nga Presidenca. Në arsyetimin për shkarkimin e Dakës, përmendet se sipsas...
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 5 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 5 raste të reja të infektuara me këtë virus. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Njoftimi i MSH’së: #Bashkëiadalim 14 Qershor 2021: Ministria e...
Lajme

S’ka qetësi në rrugët e Kosovës: Vetura përfundon me 4 rrota nga qielli, fiks para tabelës “Familja të pret”

Sonte ka ndodhur një vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, afër fshatit Bashush të Ferizajt. Rasti e konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha. Ai tregoi që ndihmë mjekësore kanë kërkuar 3 persona të cilët kishin marrë lëndime nga ky aksident. Po ashtu Policia apeloi për kujdes në komunikacion, sidomos në...
Lajme

Baba e gjen të varur në litar djalin e tij

Fshati Kosuriq i Pejës është tronditur nga një ngjarje që ka ndodhur dje në mëngjes atje. Një burim brenda Prokurorisë Themelore në Pejë i ka thënë Sinjalit se një baba ka raportuar në polici se rreth orës 06:30 e ka gjetur pa shenja jete djalin e tij. Trupin e pajetë...