archive12 Qershor, 2021 - 22:16

Lajme

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit është raportuar një rast i vdekjes, ndërsa 17 persona kanë rezultuar pozitivë dhe 112 pacientë janë shëruar. “Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.480 doza të vaksinës kundër...
Lajme

​22 vjet nga çlirimi i Kosovës (Video)

22 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më 12 qershor të vitit 1999, pas 78 ditë bombardimesh të Aleancës Ushtarake Perëndimore të udhëhequr nga Amerika kundër caqeve ushtarake serbo-malazeze në Kosovë në...