archive11 Qershor, 2021 - 18:57

Sporti

Publikohet formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Gambisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll do ta zhvillojë sot ndeshjen e fundit miqësore për muajin qershor dhe më pas do t’i presë ndeshjet kualifikuese në shtator që shërbejnë për Kampionatin Botëror, transmeton Sinjali Sport. Të përzgjedhurit e Challandes e luajnë në Antalya të Turqisë ndeshjen e katërt miqësore këtë muaj....
Lajme

“Qetësi ju lutem, këto që po thotë kryeministri janë interesant”: Plas e qeshura në Kuvend me fjalët e Konjufcës

Derisa në Kuvend po diskutohet për takimin e Kurtit me presidentin serbe Vucic në Bruksel, të martën, nuk po mungojnë kritikat, por as shkakatë, shkruan Gazeta Metro. Kryeparlamentari, duke kërkuar qetësi nga deputetët derisa po fliste Kurti, u tha atyre të dëgjojnë kryeministrin sepse po thotë gjëra interesante, dhe kjo...
Lajme

Merret vendimi për organizimin e mbrëmjes së maturës

Sot është marrë vendimi për organizimin e mbrëmjes së maturës. Express merr vesh nga burime se në takimin e kolegjiumit të arsimit me kryetarët e komunave dhe Ministrinë e Arsimit ështe marrë vendimi për lejimin e organizimit të mbrëmjes së maturës. Ndryshe, Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri,...
Biznes

Turqia, pas gazit vjen ari: zbulimi 1,2 miliard dollarë

Media turke njofton për zbulimin e nje reserve marramendëse ari me vlerë rreth 1,2 miliardë dollarë në lindje të vendit. Ajo citon ministrin e Industrisë dhe Teknologjisë Mustafa Varank të ketë thënë se rreth 20 tonë ar me një vlerë tregu prej 1,2 miliardë dollarësh dhe 3,5 tonë rezerva argjendi...
Lajme

Ismaili dorëzon në Kuvend projektligjin për rregullimin e barnave: Sa më i varfër qytetari, aq më i lartë çmimi i barnave

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili ka deklaruar se është i nevojshëm që të procedohet projektligji për rregullimin e çmimit të barnave transmeton gazeta Sinjali. Ai ka thënë se në programin e Qeverisë Kurti II është projektligji për rregullimin e çmimit të barnave por sipas tij procedimi i...