archive6 Qershor, 2021 - 15:25

Lajme

Lirohet Faik Fazliu

Minuta më parë është liruar veterani i UÇK-së, Faik Fazliu, cili ishte arrestuar mbrëmë nga Policia e Kosovës në Prizren, me dyshimin për kanosjen e një zyrtarit policor. Kështu ka njoftuar ushtruesi detyrës së kreut të OVL të UÇK-së, Faton Klinaku nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook....
Lajme

Ramiz Lladrovci ia njeh Albin Kurtit kontributin e dhënë në UÇK

Kryetari i Komunës së Drenasit dhe ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Lladrovci, ia ka njohur kontributin për luftën kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Lladrovci në një intervistë ka thënë se Kurti ka kontribuar aq sa ka pasur mundësi ta bënte, ndërsa ka theksuar se çdo qytetar ka pasur...
Lajme

Njohja e patentë shoferëve nga Gjermania – vjen një lajm i mirë

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, është shprehur optimist se njohja e patentë shoferëve të Kosovës nga Gjermania do të ndodhë së shpejti, transmeton Gazeta Sinjali. Cufaj në një përgjigje dhënë një komentuesi në Facebook ka thënë se janë në prag të finalizimit të kësaj çështjeje. “Jemi në hapat...
Sporti

Momenti i fitores së Ilir Latifit mbrëmë ndaj Tanner Boser

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi është rikthyer me fitore në UFC. Ai e mundi Tanner Boserin në eventin e UFC që po mbahet në Las Vegas, shkruan Gazeta Express. Pas tri raundeve, nuk pati nokaut dhe vendimi për fituesin i takoi gjyqtarëve. Ata me vendim të ndarë shpallën Latifin fitues të...
1 2
Page 2 of 2