archive5 Qershor, 2021 - 21:58

Interesante

Fshati kosovar ku të gjithë banorët e kanë mbiemrin Gashi

Fshati Brus, i cili gjendet në zonën më të thellë të komunës së Lipjanit ka dy karakteristika shumë interesante. Të gjithë banorët kanë mbiemrin Gashi, dhe kanë dy fe, islamin dhe krishterizmin. Fshati është ngritur prej tre vëllezërve të cilët kanë përqafuar besime të ndryshme. Në mes të fshatit janë...
Lajme

Sekuestrohen 57 bimë kanabisi në Podujevë

Gjatë ditës së djeshme në Podujevë janë sekuestruar 57 bimë të llojit kanabis. Policia ka bërë të ditur se njësitet përkatëse kanë dal në vend të ngjarjes pas pranimit të informatës se në rrugën “Shaban Kopalla”, ka kultivim të bimës narkotike të llojit kanabis, njofton Klan Kosova. “Rr. Shaban Kopalla,...
Lajme

Burri vret gruan pasi ia shërbeu sallatën me vonesë

Një burrë në Uttar Pradesh të Indisë, u arrestua kohët e fundit pasi vrau gruan e tij dhe plagosi në mënyrë kritike djalin e tij, derisa konflikti thuhet se nisi gjatë darkës për shkak se iu shërbye sallata me vonesë. Sipas raportimeve të shumta, krimi ndodhi të hënën në mbrëmje...
1 2
Page 1 of 2