archive4 Qershor, 2021 - 11:38

Lajme

Aksidentohet gazetari Adriatik Kelmendi

Drejtori i Klan Kosovës, Adriatik Kelmendi është aksidentuar në mëngjesin e sotëm në lagjen Lakrishte. Indeksonline ka siguruar pamjet ku siç shihet, Kelmendi është goditur në motoçiletën e tij nga një veturë në lëvizje. Për fat të mirë, gazetari i njohur kosovar i ka shpëtuar më të keqës dhe gjendja...
Lajme

Numri i xhamive vazhdon të rritet në SHBA

Numri i xhamive ka vazhduar të rritet me një ritëm të qëndrueshëm në gjithë SHBA-në, sipas një raporti që identifikoi 2.769 xhami në vitin 2020, raporton AA. “Kjo përfaqëson një rritje prej 31 për qind nga numri i vitit 2010, kur kishte 2.106 xhami”, tha raporti me titull “Xhamia Amerikane...
Lajme

Vdes një ndër ushtarët e parë të UÇK’së

Ka vdekur Luan Kleçka, njëri nga të parët ushtarë të UÇK’ës në Rahovec. Ai ishte një nga ushtarët e parë i radhitur në radhët e UÇK’së ,se bashku me dy vëllëzerit dhe babanë Asllan Kleçken, sot dëshmor i Kombit. Ky është njoftimi i i plotë: Njoftojm opinionin e gjerë se...
Lajme

Rrahje në mes dy familjeve në Mitrovicë

Një rrahje në mes dy familjeve ka ndodhur dje pasdite në Mitrovicë, ku si pasojë një person është goditur me një thikë. Policia në Mitrovicë thotë se nga hetimet e para nga vendi i ngjarjes, janë hasur njolla gjaku dhe dy gëzhoja. “Nga policia janë arrestuar dy persona të dyshuar...
Lajme

Zafir Berisha: Sot unë jam ushtari më besnik i Hashim Thaçit

Ish deputeti i NISMA-s, Zafir Berisha ka thënë se pavarësisht mospajtimeve politike me ish-presidentin Hashim Thaçi, ai sot është ushtari më besnik i tij dhe të tjerëve që po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë. Berisha ka folur për luftën speciale kundër UÇK-së qysh prej paraqitjes së saj e deri...
1 2
Page 2 of 2