archive3 Qershor, 2021 - 20:52

Lajme

Valon Syla: Albin Kurti krejt janë duke qeshur me ty

Gazetari Valon Syla ka thënë se të gjithë po qeshin me kryeministrin Albin Kurti për çështjen e punësimeve familjare. Sot në Kuvendin e Kosovës u ngrit çështja e punësimeve familjare nga ana e VV-së për të cilat u kërkuar llogari nga Kurti. Kryeministri Albin Kurti e ka marrë fjalën në...
Lajme

Si u bë Zvicra kaq e pasur?

Përveç çokollatës, djathit, orëve dhe thikave të ushtrisë, Zvicra shpesh është sinonim i pasurisë. Por, pse saktësisht është kaq i pasur ky vend i vogël me vetëm 8.7 milionë njerëz? Në sondazhe dhe studime të ndryshme ndërkombëtare, Zvicra vazhdimisht renditet ndër kombet më të pasura të botës, qoftë për sa...
Lajme

Milaim Zeka: VV’ja po rren më shumë se krejt partitë

Gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në vacebook, ka thënë se VV-ja po rren më shumë se krejt partitë e tjera, përcjell Parrotlla.net. Zeka thotë se i njëjti nuk po tregon asgjë çfarë i thonë ndërkombëtarët në lidhje me dialogun. “Partite tjera rrejshin puna e tenderave,...
Lajme

Eurodeputetja gjermane: Të çarmatoset Kosova, të largohet KFORI

Eurodeputetja gjermane nga Partia e Majtë, Cornelia Ernst, thotë se pajtohet plotësisht me deklaratën kontroverse të koleges nga partia e saj, deputetes gjermane Zaklin Nastiç, që në një fjalim në Bundestag mbi mandatin e KFOR-it tha se Kosova duhet të çarmatosur. Në një përgjigje për portalin Klankosova.tv, Ernst thotë se...
Lajme

Protestojnë banorët e fshatit Muqibabë

Policia ka njoftuar se të mërkurën kanë protestuar rreth 20 persona në fshatin Muqibabë të Gjilanit, shkruan Gazeta inFokus. Banorët kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me organet komunale lidhur me infrastrukturën rrugore dhe dëmet e shkaktuara nga breshëri. Në raportin e policisë bëhet e ditur se protesta ka përfunduar e...
Lajme

Fshesës së Albin Kurtit nuk i shpëton as drejtori i Postës

Shumë shpejt, Xhevdet Smakiqi, nuk do të mund të ushtrojë detyrën drejtorit të Postës së Kosovës. Kjo pasi që Smakiqi pritet të shkarkohet nga bordi i kësaj ndërmarrje, shkruan Gazeta Infokus. Gazeta Infokus ka mësuar se bordi i ri i emëruar nga kryeministri, Albin Kurti, pritet të largojë atë nga...
Lajme

1,822 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 103,382 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 1,822....
1 2
Page 1 of 2