archive2 Qershor, 2021 - 19:17

Lajme

Redaktori i gazetës zvicerane “NZZ” i reagon ministres Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, i ka reaguar sot gazetës zvicerane “Neue Zurcher Zeitung”, duket thënë se gazeta në fjalë ka përdorur pohime të pasakta në tekstin e intervistës së saj e që ndërlidhen me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. “NZZ publikoi pohimin e rremë se UÇK-ja...
Lajme

Digjet një shtëpi në Vushtrri, por jo edhe Kurani

Në Komunën e Vushtrrisë sot gjatë ditës është përfshirë nga flakët një shtëpi. Fatmirësisht përveç dëmeve materiale, nuk pati persona të lënduar. Veçanti e këtij rasti është mos-djegia e librit të shenjtë të myslimanëve, Kurani, ani pse vendi ku ishte i vendosur libri ishte i mbuluar nga flakët. Kështu ka...
Lajme

Me paratë e pensionit 82 vjeçari e rregullon kroin (VIDEO)

Imer Beka është 82 vjeçari nga fshati i Koliqit, i cili prej 7 vitesh është zhvendosur në qytetin e Prishtinës, shkruan OnAir. Pavarësisht kësaj ai nuk e harron vendlindjen e tij dhe e viziton çdo ditë. Imeri nuk është mjaftuar vetëm me vizita, por ka ndihmuar gjithashtu në këtë fshat....
Lajme

Arjola Demiri sjellë foto me prindërit

Aktorja shqiptare Arjola Demiri është mjaft e angazhuar sa i përket profesionit. Të gjithë e njohin me rolin e ‘Xhbanes’ tek seriali vendor ‘O sa mirë”. Ajo është mjaft aktive në instagram, ku shpesh sjellë imazhe të ndryshme nga përditshmëria, qoftë vetëm apo me shoqëri. Së fundmi, ka sjellë një...
1 2
Page 1 of 2