archive1 Qershor, 2021 - 23:45

Lajme

Kurti: Në Kosovë nuk do të ketë asociacion një etnik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk ka presion nga BE-ja e as nga ShBA-ja për të rinisur dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kurti konfirmoi se në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, nga mesi i qershorit do të ketë takimin e parë me presidentin serb, Aleksander Vuçiq....
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 19 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK: Asnjë vdekje si pasojë e COVID-19 nuk është shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, teksa janë konfirmuar edhe 19 të reja pozitive. Në raportin 24 orësh të gjendjes me COVID-19, Ministria e Shëndetësisë njofton se të enjten janë shëruar 177 pacientë, shkruan Reporteri.net....
Lajme

Palmer: SHBA është vetëm partnere në procesin e dialogut, Asociacioni të formohet ashtu si dakordohen Kosova e Serbia

Përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor i SHBA-së, Mathew Palmer, ka thënë se SHBA mbështet fuqishëm procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një konference të përbashkët për medie me emisarin special të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka thënë se synimi i dialogut është normalizimi i marrëdhënieve mes dy shteteve,...
Lajme

Vitia: Me 15 qershor nis vaksinimi masiv

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, duke raportuar në Komisionin për Shëndetësi. Gjatë këtij raportimi ai theksoi se është nënshkruar plani shtetëror për vaksinim masiv dhe do të fillojë së zbatuari nëpër komunat e Kosovës. Vitia u shpreh se vaksinimi masiv nis më 15 qershor, shkruan Indeksonline. “Ka ulje të rasteve...