archiveQershor 2021

Lajme

Çitaku për shkarkimin e Vlora Hysenit: Skandal, paranojë, papërgjegjësi

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Vlora Çitaku, ka reaguar pas vendimit të Presidentes Osmani dhe Kryeministrit Kurti për shkarkimin e Vlora Hysenit nga pozita e zëvendësdrejtoreshës së Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, shkruan GazetaBlic. Çitaku në ‘Facebook’, ka thënë se ky rast është skandal dhe...
ShowBiz

Tina e It’s my Love shfaqet përvëluese me mini-fund

Tina, konkurrentja e It’s my Love postoi një fotografi të re. Ajo shfaqet me mini fund derisa tregon format mjaft të bukura trupore, shkruan InfoKosova. Edhe Tina ka ndryshuar mjaft shumë që kur u bë pjesë e emisionit. E kjo nuk është e cuditshme pasi po bëhen fytyra publiku po...
Lajme

Presidentja Osmani e kryeministri Kurti shkarkojnë zv.drejtoreshën e AKI-së

Presidenca njofton për shkarkimin nga detyra e zëvendësdrejtores së Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Vlora Hyseni. Vendimi është marrë nga presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, teksa nuk kanë treguar arsyet e shkarkimit. Sipas presidencës, vendimi është marrë në mbështetje të nenit 6 (paragrafi 4) të Ligjit Nr.03/L-063 për...
Sporti

Ish-trajneri i Zvicrës e lartëson Xhakën: I besova kur ishte i ri, kundër Francës ishte kapiten i madh

Ish-trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, e ka lartësuar Granit Xhakën për paraqitjen e mrekullueshme që ai e bëri në triumfin historik të Zvicrës kundër Francës në Kampionatin Evropian 2020, duke thënë se mesfushori shqiptar ishte një kapiten dhe lider i mirëfilltë në fushë. Xhaka e frymëzoi Zvicrën drejt arritjes së...
Lajme

Sot ditë përvëluese, temperaturat afër 40 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik njofton se mbi vendin tonë mot me temperatura të larta do të vijoj të mbajë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme. Të mërkurën më nxehtë dhe me temperatura maksimale 35-37 gradë Celsius, ndërsa dita e enjte pritet të jetë më e freskët dhe me rënie të maksimaleve për...
Lajme

Vdes këngëtari, Ylber Aliu

Ka vdekur në moshën 33-vjeçe, këngëtari i muzikës popullore moderne, Ylber Aliu. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka kohë që është trajtuar në dializë, pasi rreth tri vite më parë u raportua se nëna e tij i kishte dhuruar veshkën e cila i kishte dështuar së funksionuari, çka e...
1 2 3 26
Page 1 of 26