archiveMaj 2021

Lajme

BBC e CNN shkruajnë për të, kush është Përparim Rama, me të cilin LDK garon për Prishtinën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka zyrtarizuar kandidaturën e arkitektit të njohur, Përparim Rama për kryetar të komunës së Prishtinës. Por kush është Përparim Rama? Përparim Rama, i lindur në Prishtinë, me prejardhje nga Gollaku, mbanë titullin magjistër shkence në fushën e urbanizmit e arkitekturës. Është...
Lajme

Zyrtare: Ky është kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka zyrtarizuar kandidaturën e arkitektit të njohur, Përparim Rama për kryetar të komunës së Prishtinës. Postimi i plotë: Ju njoftoj me kandidatin e LDK-së për Prishtinën. Përparim Rama është arkitekti e urbanisti më i njohur shqipar – i vlerësuar me çmime...
Lajme

77-vjeçarja nga Podujeva arrestohet për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje janë arrestuar tetë persona në Podujevë, të cilët kanë qenë të kërkuar me urdhëresa të gjykatës. Në mesin e të arrestuarve është edhe një 77-vjeçare. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Policia ka bërë me dije se e moshuara është arrestuar për armëmbajtje...
Lajme

Njoftim me rëndësi për ata që ia mësyejnë Malit të Zi

Nga nesër, restorantet dhe kafenetë mund të punojnë një orë më gjatë – deri në mesnatë, dhe muzika e drejtpërdrejtë në tarracat dhe kopshtet e restoranteve lejohet deri në ora 23:00. Masat e reja lejojnë gjithashtu punën e parqeve, tha Borko Bajiq, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Shëndetësisë, në...
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): ASNJË RAST I VDEKJES, 18 RASTE POZITIVE DHE 412 TË SHËRUAR NGA COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me...
1 2 3 4 5 24
Page 3 of 24