archiveMaj 2021

Lajme

5 të vdekur dhe 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë

456 TË SHËRUAR DHE 187 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.944 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Protestohet për 1 Maj në Prishtinë, “Shefat po m’vesin për fmi, e jo për CV”

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, 1 Maji është shënuar duke marshuar në rrugët e Prishtinës me moton “Punëtore e punëtorë të bashkuar kundër shtypjes”. Protestuesit kërkuan drejtësi, barazi dhe solidaritet për gjithë punëtorët. Derisa përfaqësues të sindikatave që morën pjesë në këtë marsh kërkuan trajtim më të mirë të punëtorëve dhe...
Biznes

Qeverisë Kurti i kërkohet që paga minimale të jetë 350 euro

Punëtorët në Kosovë vazhdojnë të përballen me probleme në pagë, siguri në vendin e tyre të punës dhe mungesë të respektimit të të drejtave të tjera të tyre, vlerësojnë kështu përfaqësues të punëtorëve dhe hulumtues të fushës. E përhapja e Covid-19 në Kosovë dhe kriza e shkaktuar si pasojë e...
1 22 23 24
Page 24 of 24