archive30 Maj, 2021 - 13:41

Lajme

Çfarë nevojitet për t’i dhënë fund pandemisë?

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, një vit pas shpërthimit, koronavirusi ka infektuar mbi 117 milionë persona dhe ka lënë të vdekur mbi 2.6 milionë pacientë. Prandaj për persona me përvoja të tilla, jeta mund të mos jetë më kurrë e njëjtë, shkruan Gazeta Metro. Shpërthimi i koronavirusit nuk...
Lajme

Mbi 64 mijë perosna kanë marrë vaksinën antiCOVID në Kosovë

Në gjithë vendin gjatë së dielës janë vaksinuar rreth 800 persona në të gjitha qendrat e vaksinimit kundër virusit COVID-19. Në sallën “1 Tetori”, në Prishtinë vaksinën e kanë marrë 100 persona mbi moshën 65 vjeçare, ka thënë koordinatori i kësaj qendre Niman Bardhi. “100 persona janë vaksinuar në sallën...
Lajme

Donika Kadaj-Bujupi: Largimi nga politika ma ka lehtësuar jetën

Ish-deputetja e AAK-së dhe LVV-së, Donika Kadaj-Bujupi pas shumë viteve në politikë, në zgjedhjet e fundit parlamentare kishte vendosur të mos garojë për një vend në parlament. Ajo megjithatë thotë se ndjehet e lehtësuar që po pushon nga jeta aktive politike pasi ka më shumë kohë për veten dhe familjen....
1 2
Page 2 of 2