archive30 Maj, 2021 - 22:36

Lajme

Daut Haradinaj: Do t’i fitoj zgjedhjet në Prishtinë

Daut Haradinaj, kandidat i AAK-së për Prishtinën beson se do të jetë fitues i zgjedhjeve lokale për kryeqytetin. Në një intervistë për lajmi.net, Haradinaj ka thënë se është kandidat i fortë pasi është i prerë ne vendime dhe Prishtinën si duhet një kryetar që guxon. Mes tjerash Haradinaj ka folur...
Lajme

Origjina e COVID-19 do të vazhdojë të hetohet

Teoria që shpërthimi i koronavirusit rrodhi nga një laborator kinez në Wuhan nuk është përjashtuar, sipas një eksperti shëndetësor të lidhur me OBSH-në. Dr Dale Fisher, Kryetar i Rrjetit Global të Alarmit dhe Reagimit të Përhapjes, i cili koordinohet nga OBSH, tha se hetimet e OBSH-së për origjinën e virusit...
Lajme

Hisen Berisha i thotë ne sy Sali Berishës se Departamenti Amerikan nuk gabon në vlerësime – Shikoni reagimin e ish-kryeministrit shqiptar

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Mysafir në këtë emision ishte edhe ish-komandanti i Kosheres, gjeneral Hisen Berisha. Ky i fundit, gjatë emisionit i tha Sali Berishës së Departamenti Amerikan i Shtetit nuk gabon në vendimet dhe...
Lajme

Sali Berisha: Mollë sherri për shpalljen non-grata nga SHBA ishin kufijtë e Kosovës, pasi nuk e lejova Edi Ramen e Sorrosin t’i ndryshojë ato!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Ish-kryeministri Berisha ka folur për shpalljen non-grata që i është bërë atij nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Sekretari Blinken. Berisha tha se “Mollë sherri për shpalljen non-grata të tij ishin...
Lajme

Sali Berisha përplaset keq me Hisen Berishën për Albin Kurtin – Ja çka thotë ish-kryeministri shqiptar për Kurtin

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Mysafir në këtë emision ishte edhe ish-kamandanti i Kosheres, gjeneral Hisen Berisha. Hisen Berisha dhe ish-kryeministri shqiptar kanë pasur një debat të ashpër për Albin Kurti. Për më shumë, ndiqeni emisionin...
Lajme

Situata me COVID-19 në Kosovë, nga e hëna nis lehtësimi i masave kufizuese

Në Kosovë nga nesër pritet të fillojë lehtësimi i masave kufizuese kundër përhapjes së COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Qeveria e Kosovës vendosi të premten lehtësimin e masave kufizuese pas vlerësimeve se situata epidemiologjike paraqitet e qëndrueshme dhe është shënuar rënie e rasteve të reja të të prekurve nga COVID-19. Nga...
Lajme

Gjendet i vdekur një 25-vjeçar në Detin e Durrësit

Trupi i një të riu, rreth të 25-ave, është gjetur në basenin ujor të portit detar pak minuta më parë. Ka qenë një telefonatë që ka sinjalizuar policinë kufitare mbi praninë e trupit në ujë dhe efektivët e saj janë vënë në lëvizje duke e nxjerrë nga uji të mbyturin....
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 23 raste të reja me koronavirus në Kosovë

ASNJË RAST I VDEKJES, 23 RASTE POZITIVE DHE 130 TË SHËRUAR NGA COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.120 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
1 2
Page 1 of 2