archive26 Maj, 2021 - 21:04

ShowBiz

Mozzik merr vaksinën anti-COVID

Reperi Mozzik është vaksinuar kundër COVID-19. Reperi Mozzik me anë të një postimi në Instagram ka bërë të ditur se është vaksinuar kundër COVID-19, shkruan Reporteri.net. Ai publikoi foto nga momenti kur po merrte vaksinën, ndërsa nuk tregoi se cilën vaksinë e ka marrë. Gjatë ditës së djeshme, partnerja e...
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 44 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): ASNJË RAST I VDEKJES, 44 RASTE POZITIVE DHE 152 TË SHËRUAR NGA COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me...
Lajme

Vendimi për dasmat, reagon Afrim Muçiqi

Asociacioni i Komunave ka njoftuar për takimin me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Në njoftim thuhet se Ministri Vitia ka aprovuar kërkesën e komunave për heqjen e orës policore dhe se pritet tq lejohen dasmat dhe ahengjet e tjera nga gjysma e qershorit. Këngëtari Afrim Muçiqi thotë se ky është...
Lajme

Kjo është data kur pritet të lejohet mbajtja e dasmave

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim koordinues me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth procesit të vaksinimit dhe masave të reja. Në këtë takim u tha se së shpejti do të hiqet ora policore dhe do të lejohen ahengjet me fillim në sezonës së verës kur...
Lajme

Ministri Vitia tregon ditën se kur vijnë 100 mijë vaksina

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim koordinues me Ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar rreth procesit të vaksionimit dhe masave të reja. Në këtë takim u tha se së shpejti do të hiqet ora policore dhe do të lejohen ahengjet me fillim në sezonës së verës kur...
Lajme

Zyrtare: Aprovohet kërkesa për heqjen e orës policore

Në takimin e ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia me kryetarët e komunave të Kosovës është aprovuar kërkesa e udhëheqësve të komunave që të hiqet ora policore, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi....
Lajme

SHBA bën thirrje për hetime transparente për origjinën e koronavirusit

Sekretari amerikan për Shëndetësi Xavier Becerra i ka bërë thirrje Organizatës Botërore të Shëndetësisë që të sigurojë “transparencë’ në fazën e ardhshme të hetimeve për origjinën e koronavirusit. Duke folur në nivel ministrash në një takim të OBSH-së, Becerra ka thënë se ekspertët ndërkombëtarë duhet të lejohen që të analizojnë...
1 2
Page 1 of 2