archive25 Maj, 2021 - 19:03

Lajme

Vetura fluturon dhe përfundon në çatinë e një banese

Një familje në Eureka, Misuri, u trondit pasi një makinë u përplas në çatinë e shtëpisë së tyre. Policia tha se dy adoleshëntë të cilët po ktheheshin nga festa e diplomimit rreth orës 01:30 të mëngjesit kishin humbur kontrollin e automjetit ndërsa udhëtonin me shpejtësi të lartë. Makina tip “Chevrolet...
Lajme

Një i vdekur dhe 11 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): 258 TË SHËRUAR DHE 11 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej...
Lajme

Parashikimi i motit për sot

Sot do të mbajë mot relativisht i qetë, me diell dhe me temperatura tipike pranverore, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, raporton Gazeta Sinjali. Kjo situatë meteorologjike që filloi nga e hëna do të vazhdojë deri të mërkurën, kur pritet ndryshim i motit, i shoqëruar me vranësira të dendura e reshje...