archive24 Maj, 2021 - 15:06

Lajme

Një i vdekur dhe 14 raste të reja me koronavirus në Kosovë

93 TË SHËRUAR DHE 14 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.904 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Izraeli falënderon Kosovën për protestat

Departamenti i Ministrisë së Jashtme të Izraelit për Ballkanin Perëndimor ka shprehur falënderime ndaj protestuesve kosovarë që dolën pro tyre sot nëpërmjet një proteste në Prishtinë. Ky departament është shprehur falënderues për rreshtimin kundër terrorizmit nëpërmjet një postimi në llogarinë e tyre zyrtare në ‘Twitter. “Faleminderit Kosovë! Që dolët pro-Izraelit,...