archive23 Maj, 2021 - 19:13

Lajme

Azem Vllasi: Atentatin ndaj meje e bëri organizata që e krijoi Lëvizja Vetëvendosje! – Ja si u krijua kjo organizatë!

Avokati i njohur Azem Vllasi dhe ish politikani e funksionari i lartë i ish-Jugosllavisë, ishte mysafir në emisionin Kojshia Show, ku foli edhe për atentatin ndaj tij, për të cilin thotë se e beri organizata që e krijoi Lëvizja Vetëvendosje. Ai tregon edhe si e krijoi organizatën “Syri Popullit” Lëvizja...
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 31 raste të reja me koronavirus në Kosovë

ASNJË RAST I VDEKJES, 31 RASTE POZITIVE DHE 95 TË SHËRUAR NGA COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.012 mostra të marra nga ShSKUK dhe...