archive21 Maj, 2021 - 16:38

Lajme

2 të vdekur dhe 58 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 156 TË SHËRUAR DHE 58 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.816 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Kurti: Jam pajtuar me Gërvallën për shkarkimet e ambasadorëve

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas shkarkimit të 12 ambasadorëve nga Presidentja Vjosa Osmani, me kërkesë të Ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvallës. Kurti ka thënë se ky është hapi i parë në reformën e domosdoshme në Shërbimin e Jashtëm dhe MPJ, raporton Express. Ai ka bërë me dije...
Sporti

Plisat stolisin kryeqytetin, gati për festën e madhe të titullit

Të dielën përfundon edicioni në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Sinjali Sport. Prishtina është shpallur kampione një xhiro para fundit, duke e rikthyer trofeun në kryeqytet pas tetë viteve. Tifogrupi i Prishtinës, “Plisat” kanë filluar stolisjen e kryeqytetit duke u bërë gati për festën e titullit. Ata kanë vendosur...
ShowBiz

Anxhela Peristeri në finale të Eurovision 2021

Sonte në natën e dytë të gjysëm finales në skenën e Eurovision-it, performoi edhe Anxhela Peristeri, e cila në këtë edicion përfaqëson Shqipërinë, shkruan KultPlus. Ndërkaq, nga sonte Shqipëria me Anxhela Peristerin shkon në finale të Eurovisionit. Peristeri ishte e para këngëtare finaliste. Ajo me këngën e saj ”Karma” arriti...
Lajme

Ky shtet ballkanik iu thotë lamtumirë maskave

Hungaria do të heqë shumicën e kufizimeve ndaj pandemisë, duke përfshirë masën e izolimit gjatë orëve të natës, sapo që numri i të vaksinuarve të arrijë 5 milionë këtë fundjavë, tha të premten kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban. Orban i tha radios shtetërore se nuk do të ketë më nevojë...