archive18 Maj, 2021 - 17:18

Lajme

Publikohet video nga kapja e 400 kilogramëve drogë në Lipjan

Përfaqësuesit e Komandës Krahinore të Guardia di Finanza të rajonit Calabria, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Policinë Kriminale Shqiptare, kanë zbuluar një trafik ndërkombëtar të mbi 400 kilogramë kokaine brenda një kontejneri nga Amerika e Jugut. Kështu e fillon shkrimin rreth njoftimit, Guardia di Financa, sipas të cilit...
Lajme

Mbi 46 mijë të vaksinuar me vaksinën antiCOVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të hënën janë kryer 4 mijë e 229 vaksinime, ku totali shkon në 46 mijë e 97 qytetarë, shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një komunikate për media, MSH bën të ditur se procesi i vaksinimit për personat mbi 65 vjeç po vazhdon përmes caktimit paraprak...