archive17 Maj, 2021 - 15:08

Lajme

Një i vdekur dhe 25 raste të reja me koronavirus në Kosovë

196 TË SHËRUAR DHE 25 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.333 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Biznes

Kurti: Askush nuk do të marrë më pak se 10 euro në ditë

Kryeministri Albin Kurti, duke e prezantuar në Kuvend programin qeveritar, është zotuar se askush në Kosovë nuk do të paguhet nën 10 euro në ditë, ndërsa punon 8 orë në ditë. Kurti përmendi rritjen e pagës minimale në 250 euro, ndërsa tha se askush nuk do të tatohet për mbijetesë....
Lajme

Aksion i madh i policisë në Mitrovicë – Çka po kërkohet?

Në fshatin Gushavc të Mitrovicës, Krimet Ekonomike kanë realizuar një aksion në kërkim të disa aparaturave për prodhim të bitcoinave, mëson Gazeta Sinjali. Burimet e Sinjalit thonë se banorët e fshatit janë organizuar dhe kanë kundërshtuar këtë aksion. Lajmi është konfirmuar edhe nga burime brenda Policisë në Mitrovicë për Sinjalin....