archive16 Maj, 2021 - 21:04

Lajme

2 të vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

173 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.377 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Hapet sezoni në Vlorë, këto janë çmimet për turistët

Qytetarët e Vlorës janë përgatitur për të pritur turistët, ky qytet ka hapur zyrtarisht sezonin turistik të shtunën. Kjo u bë nën rimet e muzikës dhe me praninë e fishekzjarreve. Po ashtu, edhe operatorët ekonomik të ksaj pjese kanë përfunduar të gjithë përgatitjet e tyre. Kryetari i Operatorëve turistik të...
Lajme

Në Prishtinë organizohet marsh solidarizues me popullin hebre

Pas konfliktit në mes të Palestinës dhe Izraelit, qytetarë të Kosovës më 21 maj, do të mblidhen në sheshin ‘Skënderbeu’ në kryeqytet për të marshuar në solidaritet me popullin hebre. Marshi do të nis në ora 14:00, shkruan Reporteri.net. Kujtojmë së ditë më parë në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, u organizua...