archive15 Maj, 2021 - 19:13

Lajme

3 të vdekur dhe 40 raste të reja me koronavirus në Kosovë

358 TË SHËRUAR DHE 40 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.135 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...