archive12 Maj, 2021 - 15:05

Lajme

4 të vdekur dhe 113 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 316 TË SHËRUAR DHE 113 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.678 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Ridvan Berisha për tensionet në Lindje të Mesme: Lutemi për Izraelin

Gazetari Ridvan Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar lidhur me zhvillimet në Lindje të Mesme, saktësisht në Jerusalem të Izraelit. Berisha ka postuar dy fotografi në postimin e tij. Të dy fotografitë shprehin solidaritet ndaj shtetit izraelit. “Lutemi për Izraelin” dhe “Kemi nevojë për...
Lajme

Rrokulliset një veturë në rrugën Prishtinë-Gjilan, ka të lenduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në mëngjes në në aksin rrugor Prishtinë-Gjilan, afër fshatit Labjan. Lajmin e ka konfirmuar për Reporterin, Ismet Hashani zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit. “Po ka ndodhur një aksident ku është rrokullisur një veturë, ka persona të lënduar, por...