archive11 Maj, 2021 - 22:34

Lajme

Katolikët mbrojnë myslimanët në Jeruzalem, i kërkojnë bashkësisë ndërkombëtare t’i japë fund tensioneve

Patriarkët dhe krerët e kishave të Jeruzalemit kanë kërkuar që bashkësia ndërkombëtare të ndërhyjë dhe t’i japë fund tensioneve në qytetin e shenjtë të krijuara kryesisht nga grupet radikale të krahut të djathtë, transmeton AA. “Veprimet që minojnë sigurinë e adhuruesve dhe dinjitetin e palestinezëve që janë subjekt i dëbimit...
Lajme

Zemaj: 11 të vdekur dhe 155 raste me COVID, proporcion i paimagjinueshëm – mund të ketë fshehje të numrave të të infektuarve

Ish-Ministri i Shëndetësisë, në një intervistë në emisionin “Pa Rrotlla”, ka thënë se ka elemnete që mund të ketë fshehje të numrit të të infektuarve me COVID. “Sa herë jemi ulur me profesionistët shëndetësorë sidomos edhe me bordin, me komunitetin por edhe me IKSHPK’në, edhe me pjesën e shërbimit spitalor...
Lajme

Diaspora ia mësyn Kosovës për Fitër Bajram

Menjëherë pas lajmit nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) në Zvicër se ka hequr Kosovën nga lista e karantinës, kanë ndryshuar planet e mërgimtarëve që jetojnë në Zvicër. Shumë rezervime për fluturime janë bërë në 72 orët e fundit nga Zvicra në Kosovë, transmeton albinfo.ch. Ardhja masive ka nisur...