archive8 Maj, 2021 - 20:12

Lajme

Një i vdekur dhe 153 raste të reja me koronavirus në Kosovë

327 TË SHËRUAR DHE 153 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.784 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...