archive6 Maj, 2021 - 17:33

Lajme

Kusari-Lila: Ata që e votuan Gjykatën Speciale po krijojnë kauzë të rreme ndaj zyrtarëve të Qeverisë

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në një konferencë për media pas seancës së Kuvendit ku pati përplasje ndërmjet deputetëve, ka deklaruar se kjo është e papranueshme, raporton Express. Kusari-Lila deklaroi se deputetët e PDK-së kanë ofenduar e fyer ministren e Jashtme, Donika Gërvalla. “Seanca ka filluar...
Lajme

Ulet në 498 numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19

Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, është ulur numri i pacientëve që po trajtohen nga Sars-Cov-2. Kështu thuhet në njoftimin e ShSKUK-së. Bazuar në raportet e datës 6 maj 2021 nga klinikat COVID të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar...
Lajme

Vaksinat askund, Vitia pyet Qeverinë e kaluar se pse nuk i blenë ata

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia i është përgjigjur Shefit të Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i cili e ka kritikuar Qeverinë Kurti për mosnënshkrimin e kontratës për blerjen e vaksinave anti-COVID. Vitia e ka pyetur Tahirin, se pse nuk e nënshkroi Qeveria e kaluar ku ai ishte zëvendësministër këtë...
Lajme

Donika Gërvalla tregon a është dëshmitare në Gjykatën Speciales

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla është pyetur sot nga gazetarët nëse është dëshmitare e Gjykatës Speciale, raporton Gazeta Express. Shkurtimisht, Gërvalla ka thënë se nuk do që të keqpërdorë vizitën e homologut të saj kroat për të folur për këtë çështje, megjithatë, iu është përgjigjur gazetarëve. Ajo tha se nuk...
Lajme

Gjendet një person i vdekur në Gjilan, policia jep detaje

Një person në Gjilan është gjetur pa shenja jetë në oborrin e shtëpisë së tij, njofton policia e Kosovës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë...
1 2
Page 1 of 2