archive3 Maj, 2021 - 12:40

Lajme

Mësohet data se kur Kadri Veseli do të rikthehet në Hagë

Ish-shefi i Kuvendit dhe Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është duke qëndruar në Kosovë. Veseli erdhi dje nga Haga ku po mbahej në paraburgim si i dyshuar për krime lufte, pasi gjendja shëndetësore e babait të tij është e rëndë. Gazeta Online “Reporteri.net” mëson se ish-kryetari i PDK-së do...
Lajme

Europa po rihapet, pavarësisht nivelit të infektimeve

Një sërë shtete europiane kanë nisur të lehtësojnë me shumë kujdes kufizimet kundër koronavirusit, edhe pse niveli i infektimit dhe shtrimeve në spital mbetet i lartë. Nga e hëna, francezët mund të udhëtojnë mes rajoneve, e nxënësit nga 11 deri në 18 vjeç u rikthyen në shkolla, pas 1 muaj...
Biznes

Nuk ka kredi për punonjësit e sektorit privat

Aprovimi i një kredie në bankat komerciale, për punonjësit e sektorit privat është procesi i vështirë, e në disa raste i pamundshëm, thotë Ardita, e cila ka aplikuar për një vlerë të kredisë në dy institucione financiare në Kosovë, dhe që në të dyja ia kanë refuzuar kërkesën. Arsyeja e...
Lajme

Varhelyi nis vizitën në Ballkan, viziton të mërkurën Kosovën

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, qëndron sot për vizitë zyrtare në Beograd. Varhelyi, së bashku me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, do të vizitojnë Institutin e Shëndetit Publik “Dr Milan Jovanoviq Batut”, njoftoi Qeveria serbe. Të martën, zyrtari evropian do të qëndrojë në Bosnje e Hercegovinë, Mal...
1 2
Page 2 of 2