archive2 Maj, 2021 - 20:39

Lajme

5 të vdekur dhe 160 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): 415 TË SHËRUAR DHE 160 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej...
Lajme

Shqiptarët e Kosovës pushime në jug ende pa nisur sezoni

Kjo fundjavë shënoi nisjen e plazhit thuajse në të gjithë bregdetin ende pa nisur sezoni turistik. Shqiptarët e Kosovës janë të parët që janë vendosur në Sarandë për pushime disa ditore. Plazhi nisi. Pushuesit e parë kanë mbërritur në plazhet e Ksamilit. Temperaturat e larta të fundjavës, ujërat e kristalta...
1 2
Page 1 of 2