archive1 Maj, 2021 - 22:30

Shëndeti

Agjërimi për 3 ditë: Zbuloni si e rigjeneron trupin dhe qelizat

Kufizimi i ushqimit edhe për tre ditë mund të rigjenerojë të gjithë sistemin imunitar të njeriut. Këtë e thotë një studim i Universitetit të Kalifornisë së Jugut sipas të cilëve, kjo përbën mënyrën më natyrale për t’i dhënë krahë imunitetit. Ekspertët kanë kritikuar prej kohësh regjimet drastike që promovojnë kufizimin...
ShowBiz

Egzon Pireci publikon këngën ‘Sa keq pa ty’ (VIDEO)

Pa pik dyshimi ai është një nga këngëtarët më zërin më të mirë në estradën shqiptare. Jemi duke folur për Egzon Pirecin, i cili para pak minutave e ka publikuar këngën ‘Sa keq pa ty’ Teksi dhe muzika dhe orkestrimi janë bërë nga Miti Geci, ndërkohë klipi i këngës është...
Biznes

Kurti: Pagën minimale do ta rrisim në 250 euro

Në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, kryeministri Albin Kurti, ka premtuar se pagën minimale në vend do ta bëjë 250 euro, duke thënë se do përjashtojë nga tatimi në të ardhurat pensionale. Kurti ka thënë se do krijojë mundësi për krijimin e vendeve të reja të punës dhe do bëjë përafrimin...
Lajme

5 të vdekur dhe 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë

456 TË SHËRUAR DHE 187 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.944 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Protestohet për 1 Maj në Prishtinë, “Shefat po m’vesin për fmi, e jo për CV”

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, 1 Maji është shënuar duke marshuar në rrugët e Prishtinës me moton “Punëtore e punëtorë të bashkuar kundër shtypjes”. Protestuesit kërkuan drejtësi, barazi dhe solidaritet për gjithë punëtorët. Derisa përfaqësues të sindikatave që morën pjesë në këtë marsh kërkuan trajtim më të mirë të punëtorëve dhe...
Biznes

Qeverisë Kurti i kërkohet që paga minimale të jetë 350 euro

Punëtorët në Kosovë vazhdojnë të përballen me probleme në pagë, siguri në vendin e tyre të punës dhe mungesë të respektimit të të drejtave të tjera të tyre, vlerësojnë kështu përfaqësues të punëtorëve dhe hulumtues të fushës. E përhapja e Covid-19 në Kosovë dhe kriza e shkaktuar si pasojë e...
1 2
Page 1 of 2