archiveMaj 2021

Lajme

Reagon gjyqtarja e Elbasanit: Ndihem keq, po më dëmtojnë imazhin

Nënkryetarja e Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani, është vënë nën hetim nga Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, pas publikimit të disa videove në Tik Tok, ku zyrtarja shihet në ambientet e punës. Ndërkohë që pritet të merret vendimi për të, gjyqtarja ka reaguar sërish ku shprehet se, publikimi i këtyre...
Lajme

Daut Haradinaj: Do t’i fitoj zgjedhjet në Prishtinë

Daut Haradinaj, kandidat i AAK-së për Prishtinën beson se do të jetë fitues i zgjedhjeve lokale për kryeqytetin. Në një intervistë për lajmi.net, Haradinaj ka thënë se është kandidat i fortë pasi është i prerë ne vendime dhe Prishtinën si duhet një kryetar që guxon. Mes tjerash Haradinaj ka folur...
Lajme

Origjina e COVID-19 do të vazhdojë të hetohet

Teoria që shpërthimi i koronavirusit rrodhi nga një laborator kinez në Wuhan nuk është përjashtuar, sipas një eksperti shëndetësor të lidhur me OBSH-në. Dr Dale Fisher, Kryetar i Rrjetit Global të Alarmit dhe Reagimit të Përhapjes, i cili koordinohet nga OBSH, tha se hetimet e OBSH-së për origjinën e virusit...
Lajme

Hisen Berisha i thotë ne sy Sali Berishës se Departamenti Amerikan nuk gabon në vlerësime – Shikoni reagimin e ish-kryeministrit shqiptar

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Mysafir në këtë emision ishte edhe ish-komandanti i Kosheres, gjeneral Hisen Berisha. Ky i fundit, gjatë emisionit i tha Sali Berishës së Departamenti Amerikan i Shtetit nuk gabon në vendimet dhe...
Lajme

Sali Berisha: Mollë sherri për shpalljen non-grata nga SHBA ishin kufijtë e Kosovës, pasi nuk e lejova Edi Ramen e Sorrosin t’i ndryshojë ato!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Shqipërisë, Sali Berisha ishte mysafir në emisionin e tij të preferuar nga Kosova në Kojshia Show. Ish-kryeministri Berisha ka folur për shpalljen non-grata që i është bërë atij nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Sekretari Blinken. Berisha tha se “Mollë sherri për shpalljen non-grata të tij ishin...
1 2 3 24
Page 1 of 24