archivePrill 2021

Biznes

Tri profesionet më të paguara në Kosovë

Një raport i Agjencisë Kosovare të Kosovës i publikuar para një viti, lidhur me nivelin e pagave, i ka renditur ata që merren me furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe ajër të kondicionuar, si më të paguarit në Kosovë, raporton Express. Sipas raportit të ASK-së, paga mesatare bruto për...
Lajme

Bëhet e ditur se kur do të vijnë vaksinat anti-COVID!

Që nga 2 prilli në Kosovë ka filluar vaksinimi i qytetarëve pas furnizimit me 24 mijë vaksina Astra Zeneca. Mirëpo një numër i vogël i dozave të vaksinave anti-COVID kanë mbetur për t’u shpenzuar. Podujeva dhe Gjakova janë ndër të paktat komuna ku po vazhdon procesi i vaksinimit me dozat...
Lajme

Krim brenda familjes, vëllai vret vëllain 23 vjeçar me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në mesnatë në fshatin Allabegi, Maqellarë. Sipas njoftimit të policisë, shtetasi Flori Tonuzi ka qëlluar me thikë vëllin e tij Benard Tonuzi. 23 vjeçari ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të marra. Nga informacionet paraprake dyshohet se Flori Tonuzi, 26 vjeç...
Lajme

A do të kandidoj Armend Muja për kryetar të Mitrovicës?

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen këtë vit. Por, kush do të jetë kandidat për kryetar në Komunën e Mitrovicës nga Lëvizja Vetëvendosje, ende nuk është bërë e ditur. Armend Muja deputet i Lëvizjes Vetëvendosje i ftuar në emisionin “CONTEXT” në ATV thotë se është i gatshëm për çdo...
Lajme

IKSHPK publikon bilancin e rasteve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë regjistruar 327 raste me koronavirus në 24 orët e fundit nga testimi i 3 mijë e 104 mostrave, shkruan Gazeta Sinjali. Ndërkohë, pesë persona kanë vdekur. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 508 pacientë. “Rastet pozitive janë nga...
1 2 3 4 34
Page 2 of 34