archive29 Prill, 2021 - 20:24

ShowBiz

Njihuni me deputetet beqare të Kuvendit të Kosovës

Me krijimin e qeverisë Kurti II, shumë emra të rinj u bënë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ashtu siç edhe ua garanton ligji me kuotën femërore, janë gjithësej 41 femra që iu është besuar mandati i deputetes. Secila nga to përmes biografisë, kanë zbuluar statusin civil. Bazuar në radhitjen alfabetike...
Lajme

Ridvan Berisha e lë përfundimisht RTK-në, e akuzon Albin Kurtin

Ish-gazetari dhe autori i emisionit “Debat” në RTK, Ridvan Berisha, është larguar nga ekrani i televizionit publik. Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e këtij televizioni. Ai, ka akuzuar Albin Kurtin për largimin e tij, duke pretenduar se në pozitën që...
Lajme

Bie numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19 në Kosovë

Numri i të hospitalizuarve në Shërbimin Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës ka rënë së fundmi. Nga gati 1 mijë pacientë të hospitalizuar sa ishin, numri ka rënë nën 600. Nga Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës, kanë bërë të ditur se 589 pacientë janë duke u trajtuar në...
Biznes

Tri profesionet më të paguara në Kosovë

Një raport i Agjencisë Kosovare të Kosovës i publikuar para një viti, lidhur me nivelin e pagave, i ka renditur ata që merren me furnizim me energji elektrike, gaz, avull dhe ajër të kondicionuar, si më të paguarit në Kosovë, raporton Express. Sipas raportit të ASK-së, paga mesatare bruto për...
Lajme

Bëhet e ditur se kur do të vijnë vaksinat anti-COVID!

Që nga 2 prilli në Kosovë ka filluar vaksinimi i qytetarëve pas furnizimit me 24 mijë vaksina Astra Zeneca. Mirëpo një numër i vogël i dozave të vaksinave anti-COVID kanë mbetur për t’u shpenzuar. Podujeva dhe Gjakova janë ndër të paktat komuna ku po vazhdon procesi i vaksinimit me dozat...
1 2
Page 1 of 2