archive26 Prill, 2021 - 19:36

Lajme

Gjendet i vdekur një 35-vjeçar në Prishtinë

Një 35-vjeçar është gjetur sot rreth orës 11:30 pa shenja jete në lagjen “Kalabria” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë në Prishtinë, Flora Ahmeti, e cila ka bërë të ditur se kanë filluar hetimet në koordinim me prokurorinë. “Me të marrë informatën policia dhe ekipi mjekësor kanë...
Lajme

A do të nënshkruhet nesër kontrata me Pfizer për vaksina anti-Covid?

Kontrata e shumë për folur për vaksinë në mes Qeverisë së Kosovës dhe kompanisë Pfizer ka gjasë të nënshkruhet të martën. Kështu i kanë thënë Gazetës Infokus, zyrtarët të Ministrisë së Shëndetësisë në kushte anonimiteti. Por nga Ministria e Shëndetësisë nuk kanë pohuar e as mohuar një lajm të tillë....
Interesante

Shtogu kërkon pak punë e sjell fitim të madh

Një pemë që mund t’iu sjell levërdi kultivuesve të saj është shtogu, thonë ekspertët e fushës. Sipas tyre kërkon pak punë, ndërsa fitimi në një hektar arrin rreth 5 mijë euro. Shtogu kërkon tokë të thatë dhe ranore, që nuk i mungon Kosovës. Siç pohojnë ekspertët e rajonit, lloji i...
Lajme

11 të vdekur dhe 154 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 545 TË SHËRUAR DHE 154 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.559 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Berisha – Qeverisë: Hekne orën policore

Kuvendi i Kosovës është duke e mbajtur një seancë plenare në këto momente. Në këtë seancë po diskutohet për çështje të ndryshme, e veçanërisht për sigurimin e vaksinës anti-Covid dhe gjendjes epidemiologjike në vendin tonë. E për këtë çështje, deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, i ka...