archive23 Prill, 2021 - 22:44

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Gjashtë persona theren me thikë në “Rrugën B”

Një rrahje në mes të gjashtë personave ka ndodhur sonte në “Rrugën B” në Prishtinë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka treguar për Insajderin se rasti ka ndodhur rreth orës 21:00. “Sot rreth orës 21:00 është pranuar informata për një rrahje në progres në...
Lajme

Zëdhënësi i PDK’së: Albin Kurti përmes Albulena Haxhiut po i sulmon ushtarët e UÇK’së në Hagë

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi, ka reaguar pas paralajmërimit të ministres së drejtësisë, Albulena Haxhiu, se do të publikohen shpenzimet për mbrojtjen e të akuzuarve në Hagë. “Këtë mundësi të mbrojtës së barabartë dhe pafajësinë e eskponentëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot po e sulmon Albin Kurti përmes ministres...
Lajme

8 të vdekur dhe 356 raste të reja me koronavirus në Kosovë

680 TË SHËRUAR DHE 356 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.146 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Musliu: Vakumi i gjatë institucional në AKI duket se ka lënë gjurmë aty

Anëtarja e Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Ganimete Musliu ka folur para mediave pas përfundimit të raportimit para komisionit të Vlora Hyseni e cila mbante pozitën e U.D të drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë deri në emërimin e Petrit Ajetit drejtor, transmeton Gazeta Sinjali....
Lajme

E dhimbshme: Vdes kryeinfermierja e Klinikës Infektive në QKUK

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka vdekur kryeinfermierja e Klinikës Infektive në QKUK Nerxhivane Konushevci. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Oda e Infermierëve Të Kosovës. Postimi i plotë: Të dashur Infermierë, Mami dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë është njoftuar...
Lajme

Ky do të jetë moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vend, do të mbajë kryesisht mot i vranët. Të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli. “Temperaturat minimale do të lëvizin...