archive21 Prill, 2021 - 15:29

Lajme

IKSHPK publikon bilancin e COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.084 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 506 raste...
ShowBiz

Majlinda Zeka lë pa fjalë ndjekësit me paraqitjen e fundit

Majlinda Zeka është një emër që përfolët shumë herë në mediet rozë, shkak kjo ndarja nga reperi i njohur shqiptar, Majk. Çdo paraqitje e Majlindës komentohet mjaft shumë sepse gjithmonë shfaqet e kuruar deri në detajin më të vogël, shkruan GazetaBlic.Kështu ka bërë edhe ditën e sotme ku është shfaqur...
Lajme

Debat i ashpër mes drejtorit të RTK-së dhe Armend Mujës

Drejtori i Radio Televizionit të Kosovës, Ngadhnjim Kastrati i është kthyer ashpër sot deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Mujës, i cili kryeson Komisionin për Buxhet. Në këtë mbledhje, Kastrati tha se po bëhet shantazh ndaj mediumit publik dhe se punëtorët e RTK-së kanë mbetur pa paga qe 20 ditë. “Që...
Lajme

Kurti dhe Vuçiq javën e ardhshme në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Abin Kurti pritet që javën e ardhshme, nga 28 deri më 30 prill të realizojë vizitën e tij të parë në Bruksel, që prej se mori drejtimin e ekzekutivit. Kështu kanë konfirmuar burimet e Bashkimit Evropian në Bruksel, duke thënë se janë duke bërë përgatitjet finale për...
Lajme

Shpërthim në Hajvali

Një shpërthim ka ndodhur dje rreth orës 22:30 në rrugën “Dëshmorët e Marevcit” në Hajvali, shkruan Gazeta Sinjali. Nga Policia e Kosovës nuk kanë dhënë më shumë detaje teksa kanë shtuar se policia e ka ekzaminuar edhe sot vendin e ngjarjes. “Jemi njoftuar mbrëmë rreth orës 22:30, për një shpërthim...
Lajme

Paralajmërim i frikshëm: Miliona njerëz janë rrezik

Organizatat botërore të ushqimit i bëjnë thirrje vendeve që të marrin masa për të ndalur urinë e shumëfishtë të përkeqësuar nga pandemia, konfliktet, kriza klimatike dhe pabarazia. Në një letër të hapur ata shprehen se miliona njerëz po përballen me uri dhe duhen ndërmarrë miliarda paund investime. Në fillim të...
Lajme

Hoxhaj – Kurtit: 1 muaj qeverisje pa plan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka hedhur kritika ndaj Qeverisë Kurti, duke thënë se që një muaj po bëjnë qeverisje pa plan. “Improvizime, manipulime, vendime të përçarta e asnjë vizion se si të përballen me pandeminë, ekonominë e arsimin, kjo Qeveri po abstenon nga puna dhe përgjegjësia....
1 2
Page 1 of 2