archive20 Prill, 2021 - 14:41

ShowBiz

Valdrin Sahiti merr vaksinën antiCOVID në Shqipëri

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, është mjaft aktiv dhe i ndjekur nga fansat në rrjete sociale. Ai shpesh ndan imazhe dhe video të ndryshme, ndërsa nuk mungon me njoftime as nga përditshmëria. Ditën e sotme (e martë), ai përmes një postimi të ndarë në InstaStory ka bërë të ditur...
Lajme

Osmani falënderon presidentin Biden për ndihmën rreth vaksinave

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka falënderuar homologun e saj amerikan Joe Biden për letrën që ia dërgoi këtë të marte,. Ajo e ka falenderuar atë për ndihmën që i ka ofruar Kosovës rreth vaksinave Anti-COVID. “Presidenti Biden thekson partneritetin e gjatë mes dy vendeve tona të rrënjosur në vlerat...
Lajme

BE’ja ia dhuron Kosovës 95 mijë doza të vaksinës “Pfizer”

Bashkimi Evropian, përmes Austrisë, do të dërgojë në Kosovë 95 mijë doza të vaksinës kundër virusit COVID-19 të kompanive “BioNtech-Pfizer”, kanë bërë të ditur burimet e BE-së në Bruksel. Kosovës i është ndarë kjo sasi nga gjithsejtë 651 mijë doza sa Bashkimi Evropian do t’ua dhurojë gjashtë shteteve të rajonit...